Wyjazd integracyjny do Gruzji

Gaumardżos znaczy – na zdrowie! Niewiele jest nacji na świecie, które potrafiłby tak celebrować biesiadę jak czynią to Gruzini. Tutejsze, wyśmienite potrawy takie jak chaczapuri, ostri, chinkali czy charczo swój smak biorą ze świeżych i naturalnych produktów, a ich uzupełnieniem są wspaniałe gruzińskie wino oraz czacza! Do tego niesamowita, etniczna muzyka i pokazy lokalnych tańców przywołujących na myśl kazaczoka, a będących w zasadzie podniebnym baletem. Ponadto off-road poprzez malowniczo położony górski region Kazbegi, a podczas niego przepiękne widoki na czterotysięczniki, malowniczo położone winnice czy wielowiekowe monastyry. Gruzja to jednak przede wszystkim przyjaźni ludzie, którzy mawiają, iż „przyjaciół mają wielu, ale braci tylko dwójkę: Ukraińców i Polaków”. To wszystko sprawia, iż jest to idealny kierunek na wyjazdy integracyjne dla firm. Sprawdzeni kontrahenci, polskojęzyczni przewodnicy i nasze osobiste doświadczenia z tym krajem sprawiają, iż każdy przygotowany przez nas do tego kraju będzie z pewnością wyjątkowy!

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Gruzińska Biesiada

Gruzini jak żaden inny naród z biesiadowania uczynili niemal sztukę. Ich wznoszone z głębi duszy toasty przepełnione są miłością do bliźnich, ziemi która nade wszystko kochają, ale równie często odnoszą się do ich pełnej trudnych doświadczeń historii czy pamięci o przodkach. Każdą z biesiad – supr, prowadzona jest przez najstarszą i najbardziej szanowaną osobę w towarzystwie – tamadę, który wznosi wszelkie toasty, ale ma on również przywilej wyznaczania konkretnych gości do ich wznoszenia. Gdy dodamy do tego dźwięki ludowej muzyki oraz ekwilibrystyczne pokazy gruzińskiego, podniebnego baletu, otrzymamy Gruzję w jej najpiękniejszej odsłonie.

Kazbegi Off-road

Nieskazitelnie czysty region Kazbegi to gwarancja spektakularnych widoków rozciągających się na wiele kilometrów. Tą część Gruzji najlepiej pokonywać terenowymi samochodami, którymi możemy dotrzeć do położonych na szczytach monastyrów, kaplic czy ruin warownych twierdzy. Wyprawa nie musi być tylko objazdem po okolicy, może być także elementem gry terenowej, gdzie załoga każdego z samochodów będzie miała do szereg zadań do rozwiązania na trasie, wiele z nich będzie polegało na interakcji z lokalną społecznością, w tym wykonywaniu czynności stanowiących element codziennego życia mieszkańców tego regionu.

Wizyta w Łaźniach Siarkowych

Wizyta w Tbilisi nie powinna się odbyć bez wizyty w tych pamiętających perskie panowanie łaźni. Temperatura wody wynosi tutaj pomiędzy 32 a 46 stopni Celsjusza. Podobnie jak inne tego typu obiekty były one w swoim czasie miejscem spotkań towarzyskich, a także miejscem załatwiania interesów. W chwili obecnej są idealnym miejscem regeneracji sił po długich, gruzińskich biesiadach. Poszczególne sale, jak i całe łaźnie można wynająć na wyłączność grupy, a wizyta w nich może być połączona z zabiegami czy masażami.

Narty w Regionie Gudauri lub Borjomi

Niewiele osób ma pojęcie o tym, że w Gruzji panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa, sezon jest długi, infrastruktura coraz lepsza, a stoki o zróżnicowanej trudności – bardzo dobrze przygotowane, nie ma tu również jeszcze takich tłoków jak w wielu alpejskich miejscowościach. Wszystko to sprawia, że warto udać się tutaj na wyjazd z białym szaleństwem w tle!

Wizyta w Gruzińskich Winnicach

To nie Francja czy Włochy powinny być uznawane za prekursorów w produkcji wina, ponieważ to właśnie tutaj zostały przez archeologów odkryte najstarsze na świecie ślady produkcji tego trunku. Tradycja ta zresztą kultywowana jest do dzisiaj – w kraju jest bardzo dużo winnic i to zarówno takich mieszczących się przy lokalnych domostwach, jak i barokowych pałacach. Wizyta w winnicy to nie tylko wyśmienite wina, ale również smakowite gruzińskie potrawy, w typowych dla tego kraju obfitych ilościach.

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Podróżując po Gruzji łatwo odnieść wrażenie, że jedzenie jest narodowym sportem mieszkańców tego kraju. Typowe gruzińskie potrawy są proste, ale bardzo smaczne. Do popisowych dań należą placki chaczapuri, których adżurska wersja podawana jest z serem i jajkiem, inne znane danie to pierożki-sakiewki chinkali wypełnione mięsem przyprawionym kolendrą oraz rosołkiem – dlatego należy opanować specyficzną technikę ich jedzenia! W narodowej kuchni tego kraju znajdziemy również dużo warzyw: cukinii, bakłażanów, papryki, oliwek oraz wyjątkowo smaczne pasty z orzechów udekorowane granatami. Idealnym uzupełnieniem tych dań jest oczywiście mocne, gruzińskie wino i lokalna, mocna gruzińska wódka – czacza. Gaumardżos znaczy na zdrowie!

Sprawdź inne destynacje

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!