Wyjazdy incentive w Islandii

Islandzkie Icebreakers to wyprawa do Krainy Ognia i Lodu leżącej niemal na krańcu świata, do krainy pełnej lodowców, gejzerów, wodospadów i gorących źródeł. Ziemia wikingów, uwieczniona w tysiącach sag, pozwala doświadczyć wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia. Ten niewielki kraj ma do zaoferowania moc atrakcji wszystkim grupom incentive: wyprawy śnieżnymi skuterami po wiecznej zmarzlinie lub quadami po czarnych wulkanicznych plażach, penetracje wnętrza lodowców, rejsy amfibiami pośród dryfującej kry lodowej lub na obserwację wielorybów i maskonurów, przeloty helikopterami nad islandzkim wybrzeżem, malownicze miasteczka z mchem porastającym dachy budynków, będący rodzimą formą izolacji, relaks w słynnym kompleksie geotermalnym Blue Lagoom, minimalistyczny, skandynawski design hoteli i centrum konferencyjnych to tylko drobny wycinek tego co ma do zaoferowania ta wyspa. Skarbem Islandii są także jej mieszkańcy – ludzie ciepli, przyjaźni i łagodnie usposobieni, przełamujący lody już przy pierwszym kontakcie. Naszymi ekspertami od Islandii są autorzy przewodników, a nawet były konsul RP w tym kraju, co z pewnością jest gwarancją sukcesu wyjazdu do tego kraju. Zapraszamy na wyjazdy incentive do Islandii.

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Rejs Amfibiami pośród Kry Lodowej

Odwiedź leżącą na południu wyspy Zatokę Jokulsarlon i udaj się w rejs pośród dryfujących kawałków kry lodowej. Napij się whisky, schłodzonej lodem odrąbanym z lodowca, którego czystość jest o wiele większa niż wszelkich wód mineralnych czy źródlanych.

Wizyta w Jaskini Lodowej

Wsiądź w specjalny pojazd śniegowy, przerobiony z byłych wyrzutni rakiet i pojedź nim do wejścia do lodowca, do którego wnętrza udasz się następnie wraz z lokalnym przewodnikiem. Podczas wizyty wewnątrz lodowca dowiesz się o tym jak ważne są one dla ekosystemu, poznasz historię ich powstania i przespacerujesz się wykutymi w nim korytarzami.

Wyprawa Skuterami Śnieżnymi

Islandia to kraina wiecznego lodu i choć na wybrzeżu występują wszystkie pory roku, to w interiorze panuje wieczna zmarzlina. Jest to zatem idealne miejsce do wypraw skuterami śnieżnymi, ponieważ są one możliwe o każdej porze roku. Na czas przejazdu zapewnione są ciepłe kombinezony, także taka wyprawa jest czystą przyjemnością.

Kąpiel w Blue Lagoon

Wyspa znana jest z wielu źródeł geotermalnych, z których zarówno chętni korzystają turyści jak i lokalni mieszkańcy. Najbardziej znanym z nich jest kompleks Blue Lagoon, a wizyta na Islandii bez odwiedzenia tego miejsca byłaby na pewno niepełną. Oprócz kąpieli, można tu skorzystać z wielu zabiegów SPA. Na terenie kompleksu mieści się również designerska restauracja Lava, z której panoramicznych okien rozciąga się spektakularny widok na całe Blue Lagoon.

Golden Circle Terenówkami

Odwiedź główne atrakcje wyspy czyli majestatyczne wodospady, olbrzymie gejzery i wulkaniczne plaży i podziwiaj geologiczne dziedzictwo wyspy. Najlepszym sposobem na taką wycieczkę, dającym pewność dotarcia w każde miejsce, o każdej porze roku jest objazd tak zwanymi super jeep lub super car, będącymi czymś pośrednim pomiędzy tradycyjnymi samochodami terenowymi a monster trackami, jeżeli zależy na jednak na jak największej integracji grupy, ale chcemy także poznawać islandzkie bezdroża możemy także zdecydować się na objazd terenowymi autokarami, pojazdami typowymi dla tej wyspy a unikalnymi w świecie!

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Klimat islandzki należy do dosyć surowych, a ziemia jest na ogół skalista, co nie sprzyja to rozwojowi rolnictwa. W związku z tym przez wieki podstawą diety Islandczyków były dary morza. W dzisiejszych czasach bogate, islandzkie społeczeństwo może sobie pozwolić na import nawet najbardziej egzotycznych produktów, jednak zwyczaje żywieniowe nie uległy znaczącej zmianie. Możemy tutaj spróbować potraw, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie, takich jak: skyr, tradycyjnym islandzki wyrób mleczarski, przypominający jogurt grecki albo serek homogenizowany, harðfiskur czyli suszona ryba, hákarl – sfermentowane mięso rekina, sviðasulta – galaretka z owczej głowy czy hangikjöt czyli wędzona jagnięcina. Warto wspomnieć, że na Islandii możemy spróbować jednej z najlepszych jagnięcin i baranin na świece powszechnie dostępnej w każdej restauracji ponieważ owiec jest tutaj dwukrotnie więcej niż ludzi. Zaskoczeniem wszystkich Polaków odwiedzających ten kraj jest fakt, że jednym z najpopularniejszych słodyczy na Islandii jest Prince Polo, które było importowane z Polski do tego kraju już w latach 80tych, a więc dla wielu Islandczyków jest to smak dzieciństwa.

Sprawdź jak możemy uczynić Twój wyjazd wyjątkowym

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!