Wyjazdy Motywacyjne Singapur

Jest pewne miejsce, gdzie dynamika miasta znajduje odzwierciedlenie w jego architekturze.

Feng Shui dotyka każdego aspektu życia.

 

Street food tutejszy należy do najlepszych na świecie.

 

Są nawet białe plaże.

 

Pozwól nam pokazać Ci Singapur.

 

Singapur w pigułce

Gardens by the Bay.

Smaczki Singapuru na wyjeździe firmowym.

Chinatown.

Jedna z atrakcji Singapuru na wyjazd firmowy.

Clarke Quay.

Więcej o Singapurze

Singapur to wyjątkowe miejsce na ziemi! To niewielkie miasto-państwo na przestrzeni zaledwie półwiecza stało się nie tylko lokalną, ale i globalną potęgą handlowo-finansową. Jako jedne z pierwszych państw zostało zaliczone do gron tzw. Tygrysów Azjatyckich. Mimo, że jako miasto istnieje zaledwie 200 lat, a jako niepodległe państwo niewiele ponad 50 lat! Swój sukces kraj opierał na handlu i finansach. Najpierw był to dobrze ulokowany port handlowy leżący na przecięciu wielu szlaków, później zaś włodarze Singapuru skupili się na rynkach finansowych. Efektem tego jest fakt, iż Singapur jest drugim najbardziej rozwiniętym krajem w Azji (tuż po Japonii).

Kraj ten to połączenie nowoczesnych technologii i designu z jednej strony oraz ekologii i feng shui z drugiej. W mieście tym znajdziemy budynki nieemitujące dwutlenku węgla, inne zaś samodzielnie produkują 100% energii niezbędnej do całodziennego ich zasilania, jeszcze kolejne natomiast magazynują wodę deszczową i wykorzystują ją później w kanalizacjach i/lub do podlewania roślinności. Ogólną harmonię widać we współczesnej architekturze – budynki pasują do siebie i ogólnego krajobrazu, zachwycają swoją formą. 

Jak może wyglądać Twój wyjazd?

Niezależenie w jakie miejsce świata się z nami wybierzesz – zawsze i wszędzie, zaproponowany program będzie oparty o lokalne realia. Zawsze będziemy starali się pokazać Wam jak wygląda życie w danym miejscu, będziemy starali się Was zaskoczyć i pokazać Wam coś, czego nie było Wam dane wcześniej ujrzeć Tak też i będzie z Singapurem, który możliwości daje bardzo dużo!

Singapur wielu kultur.

Siła Singapuru być może wynika z synergii nacji go zamieszkujących, które od zawsze żyły w zgodzie ze sobą i ciężko pracowały dla osiągnięcia efektu. Nie ma tutaj miejsca na animozje, jest za to ciężka praca u podstaw.

Jeden z zaproponowanych programów to wycieczka śladami kultur zamieszkujących to miasto kiedyś, ale również i dzisiaj. Zwyczaje poszczególnych nacji przenikają się przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności. W kraju panuje całkowita tolerancja religijna, niemal obok siebie stoją meczety, kościoły katolickie, świątynie buddyjskie i taoistyczne.

Proponowany przez nas program to „Singapur wielu kultur”. Przez cały dzień uczestnicy przemieszczając się pomiędzy dzielnicami: chińską, muzułmańską, hinduską oraz historyczne centrum pełne postkolonialnej architektury wiktoriańskiej, będą poznawać zwyczaje każdej z tych nacji, będą uczestniczyć w rytuałach, oglądać przedstawienia i próbować lokalnych potraw. Zaangażują się w tą miejską grę wszystkimi swoimi zmysłami, czego efektem będzie to, iż wrócą z Singapuru wzbogaceni intelektualnie, duchowo, a ponadto uwrażliwieni na piękno.

Ekologiczne miasto przyszłości.

Feng shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Budynki były budowane w taki sposób, aby chronić przed złymi duchami – tyle mówi większość definicji. Feng shui jest tutaj głęboko zakorzeniony i powszechnie obecny. Choć w centrum Singapuru niezbyt wielu przestrzeni na budowę parków to, niektóre budowane współcześnie budynki same de facto tymi parkami są. Po elewacji rozpościera się ściana zieleni, a wielu dachach i tarasach rosną pnącza, kwiaty, a nawet drzewa. Zgodnie z zasadami fen shui są również zbudowane współczesne symbole miasta takie jak słynny Marina Sands Bay Hotel oraz ogrody Gardens by the Bay. Te drugie zasługują na wyjątkowe zainteresowanie, ponieważ przy ich budowie zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań takich jak: zbieranie wody deszczowej do irygacji ziemi oraz pozyskiwanie energii z paneli słonecznych. Nie dziwi więc, iż w mieście tym powstał tzw. Budynek „Zero Energy”, który jest całkowicie wystarczalny w energię oraz nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery.

Czy wiedziałeś, że...?

Zwiedzanie Singapuru podczas wyjazdu incentive.
Wypoczynek na Sentosie podczas wyjazdu firmowego.

Singapur to idealne miejsce na Twój wyjazd firmowy. Baza hotelowa jest bardzo bogata i zróżnicowana w kwestii standardów. W mieście znajduje się wiele wyjątkowych miejsc do organizacji kolacji i imprez firmowych Możemy jeść przed ekranem gigantycznego, jednego z największych na świecie – akwarium, możemy także spożywać posiłek podczas rejsu na pokładzie słynnego, brytyjskiego żaglowca, a nawet pośród ogrodów z całego świata ulokowanych pod jedną z kopuł słynnych ogrodów singapurskich.

Singapur to także wyspa Sentosa pełna plaż, parków rozrywki i hoteli resortowych. Pobyt tutaj to ciekawa alternatywa do centrum pełnego wieżowców. Znajdziemy tu także park tematyczny Universal Studio, kasyno, delfinarium i akwarium, a także kolejka grawitacyjna i park linowy. Pobyt na Sentosie to idealne rozwiązanie zarówna dla osób ceniących błogie lenistwo, jak i aktywnie spędzających czas.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt