Wyjazd integracyjny w Singapurze

Ten najsłynniejszy z Azjatyckich Tygrysów przez dekady wyznaczał trendy architektoniczne i ekologiczne w regionie. To miasto-kraj jest niezwykle czyste i uporządkowane, a konstrukcje budowane zgodnie z zasadą feng-shui, niektóre z nich wyposażane są w odnawiane źródła energii takie jak panele słoneczne, a nawet zbierają wodę deszczową używaną później w toaletach lub do podlewania roślinności. Urok Singapuru polega także na jego różnorodności. Nie ruszając się z miasta możemy nagle znaleźć się w Indiach, Chinach, arabskim mieście z pięknymi meczetami lub w nowoczesnej, finansowej dzielnicy pełnej drapaczy chmur. Celem tego miasta jest także zapewnić rozrywkę jego mieszkańcom tak aby nie dochodziło do odpływu kapitału, stąd mnogość parków rozrywki i innych atrakcji. Znajdziemy tutaj również, piękne post-kolonialne budynki, pamiętające brytyjskie panowanie w regionie. Jest to jedno z tych miejsc, do którego zawsze chętnie wracamy. Wyjazd integracyjny w Singapurze nie musi być wcale drogi.

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Kolacja w Ogrodach Singapurskich

Gardens by the Bay mogłyby śmiało startować w konkursach na współczesny cud świata! Miejsce to zostało tak harmonijne zaprojektowane, że jest uciechą dla oka w każdym jego elemencie, nieważne czy jest to jedna z kopuł, czy majestatyczne super tree, będące każdego wieczoru elementem pokazu świateł. Cieszmy się tym miejscem i zjedzmy galową kolację, w jednej z kopuł, pośród roślinności występującej w każdej ze stref klimatycznych.

Miasto Trzech Kultur

W Singapurze dominują trzy główne nacje i religie: hindusi, muzułmanie oraz Chińczycy. Uczestnicy odwiedzą najważniejsze dla każdej społeczności miejsca, gdzie będą oglądać rytuały, pokazy, a nawet w niektórych z nich bezpośrednio uczestniczyć. Zobaczymy pokaz gry na tradycyjnym instrumencie mieszkających tu muzułmanów – gamelanie. Następnie w hinduskiej świątyni, przystrojeni w girlandy, zostaniemy przez kapłanów naznaczeni charakterystycznymi, czerwonymi kropkami bindi. Ostatnim punktem na kulturowej mapie będzie wizyta w chińskiej świątyni, gdzie zobaczymy słynne widowisko – taniec lwów.

Wyspa Sentosa

Wyspa ta to ulubione miejsce weekendowego odpoczynku dla mieszkańców Singapuru co wcale nie dziwi, ze względu na ilość oferowanych atrakcji. Można tutaj odwiedzić miasteczko tematyczne Universal, oceanarium Underwater World, Muzeum Madame Tussauds, albo po prostu zrelaksować się na lokalnej plaży.

Ekologiczne Miasto Przyszłości

Zobaczmy jak miasto rozwijało się na przestrzeni ostatnich 50 lat, jak wykorzystywało nowe technologie i zasady feng shui w urbanistyce. Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w Galerii miejskiej aby następnie odwiedzić współczesne budynki stanowiące światowe wzorce w budownictwie ekologicznym, np. Zero Energy Building – budynek, który sam wytwarza energię niezbędną do swojego funkcjonowania oraz Super Tree – sztuczne drzewa-instalacje z ogrodów singapurskich, które to konstrukcje zasilane są energią słoneczną oraz zbierają wodę deszczową służącą do nawadniania ogrodów.

Nocna Wizyta w Singapurskim ZOO

We wszystkich rankingach na, najbardziej przyjazny zwierzętom ogród zoologiczny – singapurski obiekt na ogół wygrywa. Zwierzęta mają tutaj więcej przestrzeni, a dam ogród przypomina las deszczowy. Odwiedźmy go w nocy, kiedy zwierzęta robią się bardziej aktywne, a sam ogród przepełniony jest większą ilością dźwięków i zapachów, a w świetle księżyca odbijają się ślepia jego mieszkańców.

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Singapur to miejsce styku wielu kultur: Hindusów, Muzułmanów, Chińczyków i Europejczyków. Znajduje to także swoje odzwierciedlenie w kuchni, które wzajemnie się mieszają, tworząc jedyny w swoim rodzaju smak. Kuchnia Singapuru to przede wszystkim jakość, która znajduje światowe uznanie, czego wzorowym dowodem, jest to, iż właśnie tutaj jednej z ulicznych kuchni, a w zasadzie stoisk gastronomicznych przyznano gwiazdkę Michelin, coś co było do tej pory zarezerwowane tylko dla ekskluzywnych i drogich lokali. Singapur czasem określany jest mianem azjatyckiego Nowego Jorku i podobnie jak na Manhattanie można tu spróbować potraw z praktycznie każdej kuchni świata, szczególnie azjatyckich: koreańskiej, japońskiej czy indonezyjskiej. Do typowych dla tego kraju dań należą m.in. krab w chili, smażone ostrygi, kremowa zupa laksa, rybne kulki czy słynne w całym regionie szaszłyki satay w pikantnym, orzechowym sosie. Jedno jest pewne, niezależnie czy zdecydujemy się na elegancką restaurację czy na słynne hawker center (hale z punktami gastronomicznymi) – na pewno będzie smacznie!

Sprawdź jak możemy uczynić Twój wyjazd wyjątkowym

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!