Laponia na wyjazd
integracyjny

Wizyta w Laponii to przede wszystkim kontakt z przyrodą, która jest największym skarbem tej krainy – dzika, bezkresna i nieskażona cywilizacją. Nie ma tutaj wielu dróg, a odległości najlepiej pokonuje się śnieżnym skuterem, a jeszcze lepiej psim zaprzęgiem . Region ma do zaoferowania również wiele innych atrakcji stworzonych ręką człowieka: możemy zdecydować się na nocleg w jednym z kilku hoteli lodowych, podziwiać zorze polarne przez szklany sufit z perspektywy wygodnego łóżka w hotelu igloo albo wejść na pokład lodołamacza i w specjalnym kombinezonie dryfować w arktycznych wodach. Laponia to także spełnienie dziecinnych marzeń w wiosce Świętego Mikołaja, który zaprasza do siebie wszystkich, niezależnie od wieku! Jest to doskonała propozycja na wyjazdy integracyjne dla firm.

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Kakslauttanen Arctic Resort

Jedną z unikatowych atrakcji Laponii są zorze polarny, a gdyby tak można było podziwiać je całą noc z perspektywy własnego łóżka? Jest to możliwe, jeżeli zatrzymamy się na nocleg w szklanych igloo Kakslauttanen Arctic Resort. Nocleg w takich warunkach to wrażenia, które zapamiętamy na całe życie.

Wizyta na Lodołamaczu i Kąpiel w Lodzie

Poczujmy się niczym arktyczni pionierzy i wejdźmy na pokład lodołamacza. Od kapitana jednostki dowiemy się jak funkcjonują i jaką rolę spełniają tego typu jednostki. Dodatkowych wrażeń zapewni także kąpiel w arktycznych wodach Zatoki Botnickiej – kąpiel całkowicie sucha ponieważ zostaniemy ubrani w nieprzemakalne i termiczne kombinezony wypornościowe. Atrakcja unikalna w skali światowej!

Wyprawa Psimi Zaprzęgami

Od wieków psie zaprzęgi służyły Laponii jako najszybszy, najbardziej mobilny i generalnie najlepszy środek transportu. Podczas tej wyprawy nauczymy się prowadzić zaprzęg, odwiedzimy farmę reniferów, a przede wszystkim poznamy nowych, czworonożnych przyjaciół.

Nocleg w Lodowym Hotelu

Choć hoteli na świecie z roku na rok pojawia się coraz więcej, to prym w ich ilości, jak również prekursorami w tej dziedzinie są właśnie Lapończycy. Mimo, że na samą myśl o noclegu w takim miejscu dostajemy gęsiej skórki, to futra reniferów i specjalne kombinezony zapewnią nam komfortowy sen.

Rajd po lodzie

Wsiądź za kierownice sportowych samochodów, w tym również Tesli i pod okiem instruktorów zdobądź umiejętność jazdy po lodzie, szybkość, adrenalina i niezapomniane emocje gwarantowane!

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Mało osób miało okazję spróbowania fińskiej kuchni, ponieważ nie należy ona do zbyt popularnych na świecie. Jej narodowy charakter nawiązuje do panującego tam klimatu – jest surowy i prosty, co nie znaczy, że Finowie nie jedzą smacznie. Zamiast ziół czy przypraw używają innych dostępnych w ich kraju „darów lasu”, takich jak jagody czy borówki, którymi doprawiane są mięsa, na ogół dziczyzna. Jedną z najpopularniejszych potraw jest poronkaristys czyli renifer serwowany z jagodowym sosem czy duszony renifer podawany z borówkami. Do innych, głównych dań fińskich należą także: karjalanpaisti, czyli pieczeń z wołowiny i baraniny, karjalanpirakka – pieróg z serem, mięsem i kapustą czy kalakukko – tłuste, smażone pierogi z mięsem i rybkami muikku. Z faktu położenia nad morzem duże znaczenie w kuchni fińskiej odgrywają ryby takie jak łosoś czy śledź, czasem również serwowane na surowo. Wszystko to najlepiej smakuje w zestawieniu z lokalnym, likierem o smaku mięty pieprzowej – minttu.

Sprawdź inne destynacje

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!