Wyjazdy Integracyjne Jamajka

Jest pewna wyspa na Karaibach, która zachwyca pięknem swym.

Jej nazwa pochodzi od indiańskiego „Xaymaca„. Słowo w języku Arawaków oznacza – las i wodę. 

 

Znajdziemy tu unikalne w skali światowej cuda natury, np. Święcącą Lagunę.

 

To tu powstało reggae, a Bob Marley jest traktowany jest jak bóg, którego muzyka wciąż żyje.

 

Pozwól nam pokazać Ci tą piękną wyspę!

 

Jamajka w pigułce

Spływ rzeką Black River.

Kawa na Jamajce podczas wyjazdu incentive.

Jamaican Blue Mountain.

Relaks podczas wyjazdu integracyjnego na Jamajkę.

Desert Safari.

Więcej o Jamajce

Odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1494 r. i zasiedlona w 1509 r. przez pierwszych europejskich kolonistów Jamajka, przez pierwsze 150 lat należała do Korony Hiszpańskiej. Po wybiciu rdzennych mieszkańców z plemienia Arawak, Hiszpanie sprowadzili pierwszych niewolników z Afryki Zachodniej. Wyspa służyła głównie jako baza wojskowa do ochrony hiszpańskich interesów w rejonie. W 1655 r. brytyjskie wojsko najechało Jamajkę i od tego czasu zaczął się trwający ponad 300 lat okres brytyjski. 

Początki panowania Brytyjczyków zbiegły się ze Złotym Wiekiem Piractwa, naturalne więc, że korsarze odegrali znaczącą rolę w historii wyspy. Nieistniejący już dziś Port Royal stał się na moment światową stolicą piratów! Piraci przybywali tam z nawet tak odległych miejsc jak Madagaskar! W tamtejszych tawernach przepijali zrabowane (głównie hiszpańskie) pieniądze. W Port Royal i okolicach ukrywali swoje skarby, leczyli rany i planowali kolejne grabieże. W owych czasach miasto uchodziło za jedno z najbogatszych oraz najniegodziwszych miast na całym świecie. Najsłynniejszym piratem tamtych  czasów jest Henry Morgan, który za zasługi w grabieży hiszpańskich okrętów i terytoriów został mianowany przez Brytyjczyków gubernatorem Jamajki! (tak to ten, którego podobizna zdobi butelki rumu Captain Morgan). Po zakończeniu piractwa nastał czas cukru. Przywieziona na wyspę trzcina cukrowa oraz setki tysięcy afrykańskich niewolników przez następne stulecia przyczyniły się do powstania wspaniałych fortun dla nielicznych oraz ogromu cierpienia pozostałym. Niewolnicy przywieźli z sobą swoje religie oraz ukształtowali kraj jakim stał się dzisiaj.

W 1962 r. Jamajka uzyskuje niepodległość i pierwszy raz od czasów Indian z plemienia Arawak stanowi sama o sobie. W tym samym roku karierę muzyczną zaczyna Bob Marley. Siedemnastoletni wówczas artysta nagrywa w studio pierwsze piosenki, a rok później powstaje zespół The Wailers. Kariera biednego, wiejskiego chłopaka nie tylko odmienia jego własne życie, lecz wpływa na los całej wyspy. Biografia Marleya to biografia współczesnej Jamajki, z jej uśmiechniętymi mieszkańcami, biednymi, lecz potrafiącymi cieszyć się życiem. Historia jego życia to również doskonały obraz bolączek wyspy, starych ran zadanych przez kolonizatorów, które do dziś w pełni się nie zagoiły. Jego twórczość, prócz radości, daje nadzieję, nie tylko Jamajce, lecz całemu światu. Cytując jedną z piosenek Marleya:

„One love, one heart
Let’s get together and feel all right
Hear the children crying (One love)
Hear the children crying (One heart)
Sayin’, „Give thanks and praise to the Lord and I will feel all right.”
Sayin’, „Let’s get together and feel all right.”

 

Plaża w Montego Bay.

Jak może wyglądać Twój wyjazd?

Każdy Klient jest wyjątkowy, więc nie używamy szablonów. Projektujemy każdy wyjazd firmowy od zera, dostosowując do założeń Klienta. Nasze pomysły na wyjazdy incentive nie ograniczają się do tego co proponują DMC. Sami tworzymy scenariusze i wybieramy atrakcje, które wpierw sprawdzamy na sobie, upewniając się, że to co oferujemy jest najwyższej jakości. Bo jakość jest najważniejsza. Inspirujemy się historią, a każde miejsce ma jakąś unikalną historię. Historie w które można uczestników zanurzyć, by poczuli bardziej. Zobacz przykładowe inspiracje na wyjazd incentive na Jamajkę. I pozwól nam stworzyć wyjątkowy scenariusz na następny wyjazd Twojej firmy!

Jamajskie Legendy

Kiedy myślisz o Jamajce, zapewne pierwsza myśl związana jest z Bobem Marleyem. Prawidłowo, gdyż Marley to legenda z której Jamajczycy są niezwykle dumni. Jego muzyka jest na wyspie wszechobecna i pozytywnie  łączy ludzi z całego świata. Podczas tego programu odwiedzimy wioskę Nine Mile, w której znajduje się dom rodzinny Marleya oraz jego mauzoleum. Podczas zwiedzania domu zobaczymy wiele pamiątek po piosenkarzu i usłyszymy ciekawe historie z jego życia. Na koniec wizyty przygotujemy niespodziankowy mini-koncert z największymi hitami.

Jamajka jednak to nie tylko Bob Marley. Wyspa kryje wiele skrywanych legend (np. pirackich), które przedstawimy uczestnikom we wciągający sposób. Jedną z nich będzie historia najsławniejszego domu na wyspie – Rose Hall Great House. Podczas nocnego zwiedzana z duchami (spokojnie, aktorzy będą grać duchy ;)) uczestnicy nie tylko poznają legendę Annie Palmer, lecz poprzez zabawę poznają również historię jednej z największych plantacji z niewolnikami, a przez to historię wyspy.

 

Jamajka naturalnie

Program ten zorientowany jest na przyrodę. Prócz pięknych karaibskich plaż zaproponujemy uczestnikom spływ tratwami po najdłuższej jamajskiej rzece, w której prócz dziesiątków gatunków ptaków, ryb oraz endemicznej roślinności spotkamy krokodyle! Odwiedzimy przepiękne góry Błękitne w poszukiwaniu plantacji jednej z najbardziej cenionych kaw świata – Jamaican Blue Mountain. Poplażujemy na jednej z najładniejszych plaż na Karaibach – Seven Mile Beach. Znajdziemy orzeźwienie w lazurowych wodach Blue Hole, gdzie uczestnicy zobaczą wspaniałe wodospady i spędzą relaksujące chwile w naturalnym SPA. 

Zwieńczeniem wyjazdu będzie nocna wizyta, rejs oraz pływanie w Święcącej Lagunie – gdzie fosforyzujące mikroorganizmy podczas dotknięcia tafli wody, zabarwiają ją na przecudowny turkus. Ten przyrodniczy fenomen występuje w zaledwie kilku miejscach na ziemi, więc jest to atrakcja, która niewątpliwie robi ogromne wrażenie na uczestnikach.    

  

  

Czy wiedziałeś, że...?

Wyjazdy firmowe na Jamajkę, wizyta w szkole.
Wyjazdy incentive na Jamajkę.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, iż Jamajka może być dobrym pomysłem na Państwa wyjazd firmowy. Wyjazd integracyjny, szkoleniowy, motywacyjny lub incentive. Jeśli szukasz miejsca na małą konferencję, spotkanie cykliczne, czy szkolenie, Jamajka oferuje wiele dobrych resortów hotelowych. Popularna destynacja wśród firm amerykańskich oraz coraz częściej wybierany kierunek na wyjazdy incentive firm z Polski.

Jamajka to dobre miejsce na wyjazdy incentive. W porównaniu do popularniejszych wysp w regionie (Kuba, Dominikana) jest wciąż mało odwiedzana przez Polaków. Uważamy, że dobrze jest tutaj połączyć zwiedzanie z odpowiednią dawką relaksu oraz jamajskiego luzu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt