Wyjazdy incentive na Jamajkę

Jamajka to jedna z najpiękniejszych karaibskich wysp. Zachwycają tutaj urozmaicone krajobrazy oraz egzotyczna kultura. Lokalni mieszkańczy urzekają radością życia i serdecznością. Jamajka w języku dawnych mieszkańców wyspy Xaymaca, znaczy „kraj drzew i wody”. Określenie to nadal pozostaje aktualne, mimo że w obecnych czasach nie jest już ona tak dziewicza jak przed wiekami – wyspę co roku odwiedza prawie 1 mln turystów. Co sprawia, że ta trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem niemal każdego turysty? Odpowiedź zawiera się w formule „3 x R – relaks, reggae, rasta”. Te trzy elementy doskonale opisują specyfikę tutejszej kultury i sposobu życia wyspiarzy, którzy nawet nieznajomych witają serdecznym: „Welcome to Jamaica!”. Ojczyzna Boba Marleya wita! Luźne, pełne zabawy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne na Jamajce? Ya mon!

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Duchy Rose Hall

zabierzemy uczestników do najbardziej znanego domu na Jamajce – Rose Hall Great House, gdzie mieściła się typowa dla Jamajki plantacja bawełny, na której pracowało 2000 niewolników. Nie będzie to jednak zwykły tour. Przeniesiemy się w czasie do 1820 r., a dzięki aktorom i…duchom poznamy ciemne czasy niewolnictwa i okres prosperity dla wyspy. Ten pełen dreszczyku emocji tour uczestnicy zapamiętają na długo!

Lśniąca Laguna

na całej ziemi są jedynie trzy miejsca, gdzie występuje ten przyrodniczy fenomen! W tej “magiczne” lagunie żyją fosforujące mikroorganizmy, które świecą wspaniałym błękitem pod wpływem najmniejszego ruchu. Po zmroku wypłyniemy łodziami, aby podziwiać to niezwykłe zjawisko przyrodnicze. Będzie czas na kąpiel.

Blue Hole

mówią, że to najpiękniejsze wodospady na wyspie, a my się z tym zgadzamy. Wyruszymy na spacer podczas którego przewodnik opowie trochę o otaczającej nas bogatej roślinności. Później przyjdzie czas na przeprawę przez wodospady. Przejdziemy nad wodospadami, pod wodospadami i przez wodospady. Będzie wodospadowe SPA z masażami. Będzie kąpiel w czystej, lazurowej wodzie. A na odważnych będzie czekać kilku metrowy taras do skoków w głębiny.

U Boba Marleya

bez wątpienia najbardziej znanym Jamajczykiem jest Bob Marley. Jego muzyka wciąż króluje na wyspie, zachęcając pozytywnym brzmieniem do uśmiechu i zabawy. Zabierzemy Was do domu rodzinnego Bob położonego w górskiej wiosce – Nine Miles. Naszym przewodnikiem będzie rastafarianin, który oprowadzi nas po posiadłości i opowie o życiu legendy. Poznamy miejsce w którym wszystko się zaczęło i skąd Bob czerpał inspiracje do swojej twórczości. Dzień w rytmie reggae? Ya mon!

Tratwy i Rum

bambusowymi tratwami spłyniemy po rzece Martha Brae. Podczas raftingu będziemy podziwiać bogactwo przyrody oraz żyjące tutaj krokodyle. Po tym spektakularnym rejsie zawitamy do legendarnej fabryki rumu – Appleton Estate. Od 265 lat produkuje się tutaj najlepszy na wyspie trunek wysokoprocentowy. Zobaczymy proces produkcji i zrobimy degustację rumu, w tym 50-letniego, najstarszego beczkowanego rumu świata!

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Kuchnia jamajska czerpie z tradycji karaibskich – pełna przypraw i wykorzystująca miejscowe surowce. W skład wielu dań wchodzi ryż zmieszany z czarną fasolką, groch, kurczak, „Patty” czyli lokalne pierogi dania z dodatkiem sosów i dużą ilością gotowanych warzyw i owoców. Do tradycyjnych przysmaków należy kurczak po jamajsku, wędzone mięso wieprzowe i kurczak, doprawione miejscową przyprawą – jerk. Do ulubionych alkoholi należy oczywiście jamajski rum. Nie możemy również zapomnieć o doskonałej, jamajskiej kawie – Blue Mountains, która należy do najlepszych odmian na świecie.

Sprawdź jak możemy uczynić Twój wyjazd wyjątkowym

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!