Wyjazdy Integracyjne Kapsztad

Jest pewne miasto w Afryce, bardziej europejskie od wielu w Europie. Idealne miejsce na wyjazdy incentive!

Z najstarszymi i najlepszymi winnicami w kraju.

 

Miasto ze wspaniałą architekturą, która urzeka różnorodnością.

 

Miejsce z niesamowitą i bogatą przyrodą.

 

Pozwól nam pokazać Ci to wspaniałe miasto.

Wyjazdy incentive Afryka

Kapsztad w pigułce

Muizenberg Beach

Zwiedzanie Ba-Kaap podczas wyjazdu incentive.

Bo-Kaap

Zwiedzanie Kapsztadu podczas wyjazdu integracyjnego.

Stary Ratusz.

Więcej o Kapsztadzie

Historia

7 kwietnia, 1652 r. dowodzona przez Jana van Riebeecka ekspedycja trzech okrętów dopływa w okolice dzisiejszego Kapsztadu w celu założenia kolonii zaopatrzeniowej Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej w Afryce Południowej. Holendrzy potrzebowali bazy lądowej na szlaku żeglugi do Dżakarty, aby uzupełnić zapasy świeżej żywności i wody oraz miejsca do opieki nad chorymi (śmiertelność wśród marynarzy sięgała na tej trasie nawet 30%, głównie z powodu szkorbutu). Tak powstał Kapsztad.

Z biegiem czasu punkt zaopatrzeniowy Kompanii rozwinął się w tętniące życiem miasto, które czerpało z mrocznych praktyk ówczesnego świata. Zakaz niewolnictwa obowiązujący w od średniowiecza w Holandii, nie miał zastosowania w koloniach, więc jednym z pierwszych budynków wybudowanych w mieście był Slave Lodge, w którym przetrzymywano należących do Kompanii helotów. Dziś jest drugi najstarszy kolonialny budynek w całej RPA, a miano pierwszego dzierży Pałac Dobrej Nadziei. „Pierwszy wybudowany budynek służył do trzymania ludzi na zewnątrz, drugi do trzymania ludzi wewnątrz” – jak to doskonale to ujął Nachama Brodie w swojej wspaniałej biografii miasta The Cape Town Book: A Guide to the City’s History, People and Places. 

Niewolnicy nie pochodzili jedynie z Afryki, czy otaczających ją wysp, lecz również z tak odległych miejsc jak Azja Południowo – Wschodnia. Miasto dziś zawdzięcza im nie tylko malowniczą, kolorową dzielnicę Bo-Kaap. Wzbogacili również tutejszą kuchnię, dodając do niej orientalnych potraw. Zresztą jedzenie w Kapsztadzie i okolicach jest najlepsze w całym RPA, co znajduje potwierdzenie w wysokich rankingach najlepszych restauracji w kraju.

 

 

Piękno

Kapsztad to również raj dla architektów oraz miłośników piękna. Znajdziemy to zarówno budynki w stylu Cape Dutch (białe ściany, dachy kryte strzechą), Cape Malay, wspaniałą architekturę wiktoriańską, klasyczną, art deco oraz niesamowite budynki współczesne w stylu Urban. Miłośnicy historii również znajdą jej tutaj wiele: i tej z przed kilku wieków i bardziej współczesnej z Nelsonem Mandelą w roli głównej.

Otaczająca Kapsztad przyroda to fenomen na skalę światową i mocny powód, żeby tutaj przyjechać. Klimat Śródziemnomorski, bogactwo flory i fauny, malowniczo położone winnice, rzeźba terenu, wszystko to sprawia, że większość zakochuje się w Kapsztadzie od pierwszego wejrzenia! Jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsca w jakim byliśmy i to na całym świecie!

Miasto oraz jego okolice oferują tyle wyjątkowych atrakcji, że jest to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc na ziemi, by zorganizować niesamowity wyjazd incentive. Zwiedzanie Harleyami (w koszu, w roli pasażera) pięknych winnic i degustacja wspaniałego wina, pływanie kajakami wśród pingwinów, tworzenie swojego własnego craftowego ginu w pełnych współczesnej sztuki wnętrzach, przyjazd odkrytym autobusem przez niezwykle malownicze Chapman’s Peak Drive, czy piknik na plaży w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei to tylko niektóre z setek atrakcji, które możemy zaoferować podczas Twojego wyjazdu firmowego w Kapsztadzie.

Jak może wyglądać Twój wyjazd?

Każdy Klient jest wyjątkowy, więc nie używamy szablonów. Projektujemy wyjazdy firmowe od zera, dostosowując do założeń Klienta. Nasze pomysły na wyjazdy incentive nie ograniczają się do tego co proponują DMC. Sami tworzymy scenariusze i wybieramy atrakcje, które wpierw sprawdzamy na sobie, upewniając się, że to co oferujemy jest najwyższej jakości. Bo jakość jest najważniejsza. Inspirujemy się historią, a każde miejsce ma jakąś unikalną historię. Historie w które można uczestników zanurzyć, by poczuli bardziej. Zobacz przykładowe inspiracje na wyjazd incentive w Kapsztadzie. I pozwól nam stworzyć wyjątkowy scenariusz na następny wyjazd Twojej firmy!

Wyjazdy incentive do Kapsztadu

Schody do Wolności. Od Riebeecka do Mandeli.

Nasz autorski program pozwoli na poznanie miasta i jego bogatej historii. W sposób, który wciągnie uczestników i pozwoli im zrozumieć. Podróż zaczniemy się do czasu pierwszych osadników, a skończymy na Nelsonie Mandeli. Główne punkty programu to: Zamek Dobrej Nadziei (najstarszy zachowany budynek w RPA),  Company Garden (pierwszy ogród założony przez osadników), Greenmarket Square (dawniej miejsce handlu niewolnikami), Slave Lodge, Grand ParadeParlament, Robben Island (wyspa służąca za więzienie od 1659 r., w którym Mandela spędził 18 lat ze swoich 27 lat zniewolenia), Katedra St. George’s (zwana „Kościołem Ludzi” Desmonda to ważny punkt walki z apartheidem oraz kościół Desmonda Tutu), Bo-Kaap (założona w 1760 r. kolorowa dzielnica malajska), Victoria & Alfred Waterfront, Góra Stołowa, Przylądek Dobrej Nadziei oraz Boulder’s Beach.

Skupimy się na historii, bo bez historii trudno zrozumieć teraźniejszość. Poznamy ludzi, którzy kształtowali nie tylko kraj, lecz wpłynęli na losy całego świata. Zrozumiemy czym się kierowali oraz co wpłynęło na ich decyzje. To będzie podróż w czasie oraz zanurzenie się w chwili. Inspirującą podróż do Kapsztadu!

 

Wyjazdy incentive do Kapsztadu

Naturalnie

Okolice Kapsztadu to raj dla miłośników przyrody i zwierząt. Występuje tu wiele endemicznych gatunków roślin. Kirstenbosch National Botanical Garden to pierwszy ogród botaniczny na świecie wciągnięty na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsza roślinność twardolistna.

Miłośnicy fauny morskiej będą zachwyceni! Zaledwie  120 km od Kapsztadu leży miejscowość Hermanus, jedna z 12 najlepszych miejsc na świecie do podziwiania wielorybów. Jesienią w szczycie sezonu oglądania największych żyjących ssaków odbywa się tutaj Festiwal Wielorybów. W wodach otaczających Kapsztad znajdziemy aż sześć różnych gatunków wielorybów! Występuje tu również kilka gatunków delfinów, orki, foki oraz wiele gatunków ryb.

Programie incentive koncentrujący się na naturze może zawierać  np. takie atrakcje jak podziwianie z klatki żarłaczy białych, nurkowanie z mniejszymi gatunkami rekinków, nurkowanie z fokami, pływania kajakami wśród pingwinów zatokowych, safari z delfinami, połowy grubej ryby. Wyjazdy firmowe w Kapsztadzie to formuła na dobre wyjazdy incentive!

Czy wiedziałeś, że...?

Wyjazdy firmowe do Kapsztadu.
Degustacja wina podczas wyjazdu incentive.

Wyjazdy firmowe do Kapsztadu

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że Kapsztad może być dobrym pomysłem na Państwa wyjazd firmowy. Wyjazd integracyjny, szkoleniowy, motywacyjny lub incentive. Jeśli szukasz niebanalnego miejsca na konferencję (np. w kilkusetletniej winnicy), spotkanie cykliczne, czy szkolenie, Kapsztad oferuje wiele dobrych hoteli z dobrym zapleczem konferencyjnym. Swoje eventy robiły tu firmy z całego świata. Organizowane są tutaj również światowe kongresy. Zastanawiasz się nad wyborem miejsca na szkolenie wewnętrzne? Wyślij nam wiadomość.

Okolice Kapsztadu to najlepsze i najstarsza winnice w kraju. Najstarsza z nich Groot Constantia została założona w 1685 r. 
Region słynie z produkcji wybornych Pinotage, Pinot Noir, Shiraz, Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay oraz Sauvignon Blanc. Produkuje się tutaj również doskonałe wina musujące Méthode Cap Classique, a tradycyjny proces produkcji jest niemal identyczny jak w przypadku francuskiego champagna - Méthode Champenoise. Możemy wynająć specjalny tramwaj winny i przejechać przez kilka winnic, zatrzymując się w każdej na degustację!

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt