Wyjazdy do
Andaluzji

Hiszpania kojarzy nam się głównie z tapasami, siestą, fiestą, Pablo Picasso, flamenco i korridą, jednak zgłębiając temat okazuje się, że wszystkie te charakterystyczne dla tego kraju kwestie wywodzą się właśnie z Andaluzji, która jest kwintesencją hiszpańskości w pigułce! Warto dodać również, że w regionie tym znajdziemy takie spektakularne zabytki jak Wielki Meczet w Kordobie, Katedra w Maladze, białe miasteczka czy uznana za jeden ze współczesnych cudów świata Alhambra w Grenadzie. Andaluzja to także przepiękna przyroda, wąwozy, skały, winnice położone na wzgórzach, ośnieżone szczyty Sierra Nevada po których można szusować na nartach, ale również przepiękne plaże, szczególnie te na wybrzeżu atlantyckim, ciepła woda i częste wiatry sprawiają, iż jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Andaluzja to również Costa del Sol z luksusowymi hotelami, marinami pełnymi jachtów wartych dziesiątki milionów dolarów oraz klubami nocnymi, do których przyjeżdżają najsłynniejsi DJe na świecie. Wyjazdy dla firm w Andaluzji to dobry pomysł!

Ponieważ wyjazd ten powinien pozostać w pamięci na zawsze

Flamenco Grenada

Pokaz flamenco w Grenadzie – To właśnie z tego miasta wywodzi się ten taniec, który pierwotnie wykonywany był przez przybyłych tu przed wiekami cyganów. Zamieszkali oni w jaskiniach na wzgórzu Sacramonte położonym tuż obok Alhambry. Dziś, wiele wieków później przy jaskiniach powstały domostwa, w których odbywają się pokazy tego najbardziej znanego, hiszpańskiego, pełnego pasji i ekspresji tańca. Jednak flamenco to nie tylko taniec to również muzyka, emocje, gesty, które właśnie w tym miejscu są najbardziej autentyczne i oddają jego ducha.

Królewska Szkoła Jazdy i Winnice Jerez

Andaluzyjskie miasto Jerez słynie z dwóch rzeczy – szkoły woltyżerki oraz tego, iż wywodzi się stąd jeden z narodowych trunków Hiszpanii – szery. Warto odwiedzić tą miejscowość z obu powodów, najlepiej podczas jednego z pochodów czy festiwali lokalnych, andaluzyjskich koni. Jednym z pokazowych show jest widowisko podczas, którego jeździec na koniu „tańczy” z tancerką flamenco, atrakcja unikatowa w skali świata.

Sierra Nevada Off-Road i Cuevas

Poznaj bezdroża hiszpańskiego pasma górskiego Sierra Nevada. Ten krajobraz górski przywodzi na myśl parki narodowe USA leżące w Nevadzie lub Kolorado, może dlatego kręcono w tych okolicach wiele tzw. „spaghetti westernów” reżyserowanych przez słynnego Sergio Leone. Kulminacyjnym punktem objazdu po tej okolicy będzie wizyta w Cuevas de Guadix – jaskiniach, które są zamieszkane przez ludzi do dnia dzisiejszego/ Zatrzymamy się tutaj na lunch, choć możliwy jest tu także nocleg dla niewielkich grup.

Wizyta na Giblartarze

Ta niewielka, brytyjska enklawa to przede wszystkim majestatyczna Skała Gibraltarska – The Rock, służąca przez wieki za twierdzę, w której Anglicy skutecznie odpierali hiszpańskie szarże, a jej najbardziej charakterystycznymi mieszkańcami są małpy, których obecność według legendy gwarantuje brytyjskie panowanie w tych stronach i kiedy zabraknie małp ten wąski skrawek ziemi przestanie należeć do Zjednoczonego Królestwa. Sprawa jest traktowana tak poważnie, że armia brytyjska przydziela według tradycji oficera oddelegowanego do sprawowania opieki nad człekokształtnymi

Golf na Costa del Sol

Ta część wybrzeża andaluzyjskiego zwana jest także Costa del Golf, z powodu największego na świecie zagęszczenia pól golfowych. Znajdziemy tutaj zarówno obiekty dla profesjonalistów jak i początkujących adeptów tego sportu, a duża ilość szkół golfa i wypożyczali sprzętu sprawia, że nie ma na świecie lepszego miejsca na naukę tego sportu

Stawiamy na autentyczność

Bon Appétit Autentico!

Gdybyśmy mieli użyć dwóch określeń na kuchnię andaluzyjską byłyby to: prostota i bogactwo smaku. Tutejsze potrawy nie są zbyt skomplikowane, jednak bliskość morza, czy słońce niemal przez cały rok wpływają na to, że produkty, które znajdują się na tutejszych stołach są zawsze świeże. Podstawę lokalnej kuchni stanowią: oliwa, czosnek, pomidory, ryby i owoce morza, wieprzowina oraz w mniejszym stopniu wołowina. Najsłynniejszym daniem Andaluzji jest oczywiście gazpacho – chłodnik-przecier z pomidorów i innych warzyw, który doprawiony jest octem, oliwą oraz czosnkiem i stanowi idealne panaceum na panujące tu upały. W przypadku ryb prym wiodą dwie potrawy: espeto de sarrdinas czyli wolno pieczone nad żarem sardynki oraz boquerones en vinagre – sardele marynowane w occie, będące jednym z najbardziej popularnych tapas. Warto także wspomnieć, iż właśnie z Andaluzji, a dokładnie z Grenady wywodzi się zwyczaj tapas, które już tylko w tym miejscu serwowane są zgodnie ze zwyczajem czyli jako darmowa przekąska do trunku, przy czym każda kolejna różni się od poprzedniej. Region ten słynie także z wybornych słodkich win – sherry oraz malagi. Andaluzja to również dwa słynne, mięsne dania: jamon serrano czyli surowa, suszona na słońcu szynka oraz rabo del toro – potrawka z ogona byka.

Sprawdź jak możemy uczynić Twój wyjazd wyjątkowym

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823
Michała Supieta Travel Consulting

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197
michal.supieta@trco.pl

Podjąłeś świetną decyzję! Napisz do nas jakiego rodzaju wyjazdem jesteś zainteresowany, a my skontaktujemy się z Tobą!