Wyjazdy Integracyjne Malta

Jest pewna wyspa na Morzu Śródziemnym. Miejsce, pełne historii,  wciąż żywej.

Jedynie trzy godziny lotu, a słońce świeci tu przez 300 dni w roku.

Wyspa mniejsza od Warszawy, która kryje wiele tajemnic.

Pozwól nam pokazać to piękne miejsce.

Malta w pigułce

Łodzie w porcie w Marsaxlokk.

Valletta na wyjazd incentive.

Słynne balkony w Valletta.

Atrakcja podczas wyjazdy firmowego na Maltę.

Stare, lecz wciąż kursujące po wyspie autobusy.

Więcej o Malcie

Historia wyspy sięga tysiące lat wstecz. Wpierw byli to Fenicjanie, później ich następcy z Kartaginy, Grecy, Rzymianie, Arabowie, Normanowie, Sycylijczycy, Hiszpanie, Kawalerowie Maltańscy, Francuzi oraz Brytyjczycy. I wszyscy ukształtowali kraj, który Ci przedstawiamy! Wpływy najeźdźców widać w architekturze, kulturze, języku oraz kuchni. Malta to istna mieszanka. Kraj bardziej katolicki od samego Watykanu, z językiem podobnym do arabskiego, gdzie każdy Maltańczyk mówi po angielsku, ruch jest lewostronny, słońce świeci przez 3000 godzin w roku, a mieszkańcy głosują w wyborach najliczniej z krajów w których głosowanie nie jest obligatoryjne. Stolica Malty, Valletta ze swoją powierzchnią 0,8 km2 jest najmniejszą stolicą w całej UE, za to jedną z najbardziej obfitych w zabytki. Perła baroku w postaci konkatedry Św. Jana to naszym zdaniem jeden z najpiękniejszych kościołów świata. Oczywiście od wewnątrz, który zdobią wspaniałe barokowe wykończenia, rzeźby, czy obrazy. Wchodząc do środka nasz wzrok wędruje od marmurowych posadzek, które zdobią nagrobki pochowanych tu rycerzy zakonu Joannitów, po sklepienia zdobione równie bogato co Kaplica Sykstyńska. Pochowani są tu mistrzowie zakonu, w tym jego wielki mistrz Jean Parisot de Valette, który wsławił obroną Malty przed wielokrotnie liczniejszą, nigdy wcześniej nie pokonaną armią Sulejmana Wspaniałego. To on postawił kamień węgielny pod budowę miasta i od niego wzięło swoją nazwę. Malta ma wszystko, żeby zorganizować tu doskonały wyjazd incentive!  

Świeżo złowione owoce morza w jednej z restauracji w Marsaxlokk.

Jak może wyglądać Twój wyjazd?

Każdy Klient jest wyjątkowy, więc nie używamy szablonów. Projektujemy każdy wyjazd firmowy od zera, dostosowując do założeń Klienta. Nasze pomysły na wyjazdy incentive nie ograniczają się do tego co proponują DMC. Sami tworzymy scenariusze i wybieramy atrakcje, które wpierw sprawdzamy na sobie, upewniając się, że to co oferujemy jest najwyższej jakości. Bo jakość jest najważniejsza. Inspirujemy się historią, a każde miejsce ma jakąś unikalną historię. Historie w które można uczestników zanurzyć, by poczuli bardziej. Zobacz przykładowe inspiracje na Malcie. I pozwól nam stworzyć wyjątkowy scenariusz na następny wyjazd Twojej firmy! 

Malta śladami Szpitalników

Malta Śladami Szpitalników to nasz autorski program oparty na zwiedzaniu i odkrywaniu Malty poprzez szalenie barwną historię najstarszego wciąż działającego zakonu rycerskiego znanego dziś Kawalerowie Maltańscy. Ten założony przed Chrztem Polski (965 r.) zakon nie tylko tworzył historię wyspy, oni tworzyli historię Europy, np. podczas Wielkiego Oblężenia Malty w 1565 r. kiedy to kilkuset rycerzy oraz dwa tysiące żołdaków odparło atak 40 tysięcznej, niezwyciężonej, dobrze wyszkolonej armii Sulejmana Wspaniałego. Mamy trochę historii o opowiedzenia i miejsc do zobaczenia.

Podążając śladami rycerzy Św. Jana zobaczymy średniowieczne miasteczka,  barokowe budowle kryjące wspaniałą sztukę. Arcydzieła mistrzów włoskich, w tym imponujący i unikatowe arcydzieło Carravagia – Ścięcie Św. Jana, który mistrz namalował dla zakonu, był niedługo potem przed zakonem uciekać do końca dni swych.

Maltański chill

Dobre restauracje ze starannie wyselekcjonowanym menu, imprezy w modnych, kameralnych klubach z widokiem na morze, atrakcje nie wymagające wysiłku, np. rejs do błękitnej laguny przy Comino z lunchem na plaży, speedboatami na Gozo, a może katamaranem na Sycylię? 

Jeśli planujesz wyjazd w końcówce kwietnia to dodatkową atrakcją będzie  Malta International Fireworks Festival, na który zjeżdżają się entuzjaści fajerwerków z całego świata, rywalizując o miano najlepszego. Przez 4 noce niebo nad wyspą ożywia się tysiącami kolorowych wzorów. A historia tutejszych sztucznych ogni sięga wieki wstecz i również prowadzi nas do Zakonu Św. Jana. Rycerze zakonu bardzo lubili świętować używając pirotechniki. Dziś na wyspie jest ponad 30 fabryczek produkujących fajerwerki przez rok cały. 

  

  

Czy wiedziałeś, że...?

Wyjazd motywacyjny na Maltę, a w tle Szpitalnicy.
Wyjazdy firmowe na Maltę.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że Malta może być dobrym pomysłem na Twój wyjazd firmowy. Wyjazd integracyjny, szkoleniowy, motywacyjny lub incentive. Jeśli szukasz miejsca na konferencję, spotkanie cykliczne, czy szkolenie, wyspa oferuje kilka dobrych hoteli z dobrym zapleczem konferencyjnym. Swoje “cyklówki” robiły tu firmy z Polski oraz całej Europy. Organizowane są tutaj również światowe kongresy. Zastanawiasz się nad wyborem miejsca na szkolenie wewnętrzne? Wyślij nam wiadomość.

Malta to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju scenariusze wyjazdów incentive, a historia Zakonu Szpitalników to tylko jeden z nich. Na wyspie o powierzchni niemal połowę mniejszej od terytorium Warszawy znajdziemy mnóstwo zabytków, malownicze winnice i piękne krajobrazy, które były scenerią wielu filmów, a więc możemy stworzyć program w oparciu o serial “Gra o Tron”, możemy skupić się wokół wody i spędzić dzień uprawiając różne sporty u wybrzeży wyspy Comino, możemy również przenieść się do bajkowego świata żeglarza Popey’a, czy udać się w poszukiwanie zaginionego Sokoła Maltańskiego.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197