Wyjazdy integracyjne - JAK zorganizować dobry wyjazd integracyjny?

Jak sama nazwa wskazuje wyjazd integracyjny ma integrować. Mając taki cel warto zadbać, by zapewnić optymalne warunki do integracji.Lokując grupę w małym hotelu, resorcie, obozie czy lodgu na odludziu sprawimy, że spędzą z sobą więcej czasu, niż gdybyśmy zorganizowali wyjazd integracyjny w wielkim hotelu w centrum dużego miasta. Jednodniowe imprezy integracyjne dla firm mogą się wydawać w zupełności wystarczające, ale z naszego doświadczenia najlepiej integruje kilkudniowy wypad w nowe miejsce, ciekawe możliwości spędzenia ze sobą czasu, a przede wszystkim - wspólny wysiłek, który wychodzi trochę poza strefę komfortu wszystkich uczestników.

Oczywiście motyw sportowy nie musi i nie powinien być jedyną aktywnością gdy chcielibyśmy zorganizować atrakcyjny wyjazd integracyjny dla pracowników. Aczkolwiek projektując wycieczki integracyjne, warto jednak pomyśleć o aktywnościach sportowych tj. Przejście przez malowniczy, lecz lekko wyczerpujący wąwóz to ciekawe wyzwanie, ale jeśli chcemy aby nasza wycieczka integracyjna pozostała na długo w pamięci uczestników, dobrym pomysłem będzie dodatkowy interesujący kontekst historyczny, w którym poszukujemy zagubionego przez piratów skarbu, spotykając po drodze wskazówki uzupełniające braki w naszej mapie i zadania, które wykorzystują wiedzę wszystkich poszczególnych Członków zespołu.

Zdjęcia z naszych wyjazdów

Popularne są także wyjazdy integracyjne w których wykorzystywana jest gra miejska – ta niesportowa aktywność, również mocno łączy uczestników podczas wyprawy. Taka rozrywka to tysiące możliwości. W zależności od miejsca w którym odbywa się wyjazd integracyjny, od specyfiki Klienta, użytej technologii, pomysłu i budżetu można zaprojektować grę miejską, która nie tylko wciągnie Uczestników do zabawy, sprawi, że zbliżą się do siebie i poznają się bardziej. Dobra organizacja wyjazdów integracyjnych z grą miejską sprawi również, że ludzie poznają fascynującą historię miejsca w którym się znajdują, poznają miejscowych, zasmakują prawdziwej kuchni, zwiedzą piękne zabytki, lecz trochę inaczej. Nieraz dobrze jest użyć nieco technologii i skorzystać z rozwiązań wykorzystujących Ipody, czy kamery. Robiąc np. Konkurs na najlepszy film z Baku, w którym dzielimy się na zespoły, wymyślamy scenariusz i uderzamy na stare miasto w Baku, by ów scenariusz zrealizować. Czeka nas kupa śmiechu, poznajemy ludzi, odkrywamy serce miasta, próbujemy uliczne potrawy i lokalne trunki, kręcimy nasz film. Następnego dnia, po profesjonalnym montażu robimy projekcję filmów i śmiejemy się wszyscy razem.

Nie jesteśmy fanami biegania w workach po plaży, czy przeciągania liny. ednakże, dobre firmy organizujące wyjazdy integracyjne muszą się wykazać pomysłowością i elastycznością. Nie każdy chce uczestniczyć w standardowych, przewidywalnych wycieczkach z wieczorkiem tanecznym w tle. Istnieją podwykonawcy których cechuje bardziej wyszukana organizacja wyjazdu integracyjnego. Specjalizują się w nieszablonowych elementach do których możemy zaliczyć np. wspólny koncert skrzypcowy, gdzie żaden z członków (o ile nie jest skrzypkiem) nie zagrałbym sam danego utworu, a przy wspólnym wysiłku powstaje dzieło muzyczne. Innym przykładem spokojnej aktywności integrującej jest np. wspólne gotowanie lokalnych potraw, a następnie wspólny posiłek.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt