Wyjazdy incentive, wyjazdy motywacyjne - Czyli jak zorganizować dobrą nagrodę dla pracowników?

Wielu psychologów uważa, że lepszą forma zachęty do dalszej, owocnej współpracy oraz gratyfikacji pracownika za trud włożony w służbowe obowiązki jest wyjazd incentive. Turystyka motywacyjna zyskuje coraz większą popularność w Polsce. W wielu firmach nierzadko praktykuje się organizowanie luksusowych wyjazdów, aby docenić i wzmocnić pozycję pracowników w firmie, odchodząc od finansowych dodatków w postaci premii. Nie chodzi jedynie o to, że gratyfikacja finansowa po jakimś czasie traci na wartości. Dobrze zorganizowany wyjazd incentive zdecydowanie na dłużej zapada uczestnikom w pamięci w postaci wspólnie przeżytych wspaniałych chwil, pozawala zbudować trwałe relacje oparte na większym zaufaniu, integruje, pozwala na mniej formalne omówienie przyszłych celów. Wyjazd incentive, wyjazd motywacyjny sprzyja pogłębieniu współpracy i lepszej komunikacji.

ORGANIZACJA WYJAZDÓW - PODRÓŻE INCENTIVE Aby zorganizować DOBRE WYJAZDY INCENTIVE LUB WYJAZDY MOTYWACYJNE DLA PRACOWNIKÓW wystarczy wykonać cztery kroki:

1. WYBRAĆ DOBRĄ AGENCJĘ.

Wpierw należy wybrać dobrą agencję, która ma doświadczenie w organizowaniu takich wyjazdów. Sprawdzić, czy posiada ona wpis do organizatorów turystyki i gwarancję ubezpieczeniową. Dobra agencja po uzyskaniu informacji odnośnie terminu i budżetu oraz w jakim celu i dla kogo jest wyjazd doradzi jakie kierunki mogą być odpowiednie, ułoży program, temat przewodni wyjazdu, zaangażuje odpowiednich ludzi do przeprowadzenia programu, zadba by uczestnicy doskonale się bawili i zatroszczy się o ich bezpieczeństwo.

2. WYBRAĆ ODPOWIEDNI KIERUNEK wyjazdu integracyjnego.

Skoro mówimy o nagrodzie to nagroda powinna powinna mobilizować do podjęcia dodatkowego wysiłku, by zrealizować określony cel. Warto więc odpowiednio wybrać kierunek wyjazdu, by od początku rozpalić wyobraźnię uczestników. Przy wyborze kierunku należy mieć na uwadze komu ten wyjazd organizujemy. Wyjazdy zagraniczne dla firm, na przykład w miejsca egzotyczne i mniej dostępne z wiadomych przyczyn będą bardziej atrakcyjne i mogą sprawić, że zaangażowanie uczestników zwiększy się, pomagając osiągnąć organizacji dany cel.

3. Zaprojektować odpowiedni program.

Wyjazdy motywacyjne oraz wyjazdy incentive powinny posiadać programy, które są ekscytujące, zawierające efekty WOW, oferujące przeżycia trudno dostępne podczas prywatnego urlopu. Wiadomo, że mając wysoki budżet nie jest trudno sprawić, że uczestnicy przeżyją wyjazd życia, a po powrocie będą opowiadać na lewo i prawo jak wspaniale chwile tam spędzili.

Wyzwania pojawiają się kiedy cyfry nas ograniczają. Wtedy ważne jest (zawsze mając na uwadze specyfikę grupy) aby kreatywność agencji sprawiła, że w ramach określonego budżetu jesteśmy w stanie zaprojektować wyjątkowy program, który zachwyci Uczestników.

4. UŻYĆ ODPOWIEDNIEJ TECHNOLOGII.

Istnieje na rynku wiele rozwiązań technologicznych które sprawiają, że Uczestnicy czują się bardziej zaopiekowani, doinformowani, bezpieczni. Od lat stosujemy nasz system sms, za pomocą którego informujemy uczestników o godzinach przelotów, zbiórki, najważniejszych nadchodzących wydarzeniach. W pierwszym wiadomości SMS zachęcamy do pobrania aplikacji wyjazdu w której każdy znajdzie wszystkie istotne informacje: program, telefony do pilota i alarmowe, mapy, opis atrakcji, nasz autorski mini-przewodnik, informacje celne i paszportowe. W aplikacji naszej możemy załączyć materiały szkoleniowe lub dowolne informacje dostarczone przez Klienta. A wszystko to zawsze w kieszeni uczestnika! Dostępne w każdym momencie, z możliwością natychmiastowej aktualizacji w przypadku nagłych zmian. Od kilku lat nie wyobrażamy sobie żadnego wyjazdu incentive bez aplikacji wyjazdowej, czy systemu SMS.

ZNAJDŹ INSPIRACJĘ NA WYJAZD INCENTIVE

Przejrzyj część naszych propozycji na wyjazdy firmowe.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt