Czy firmowa impreza integracyjna się opłaca?

Nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik, to wydajny pracownik. Ten aspekt, o którym wiele pracodawców nie pamięta, może być wdrażany na wiele sposobów – jednym z najpopularniejszych jest zaproszenie ich do wspólnej zabawy, która jak się okazuje, może przynieść zaskakujące efekty. Dlaczego więc warto inwestować w imprezy integracyjne dla pracowników?

 

Na pewno wiesz, z kim pracujesz?

Najważniejsze w imprezach integracyjnych jest lepsze poznanie się nawzajem, a często, poznanie się, tak naprawdę, po raz pierwszy! Jest to problem szczególnie dużych firm, gdzie wiele działów nie ma ze sobą styczności na co dzień, przez co pracownicy nie wiedzą nawet z kim pracują. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw też się to oczywiście sprawdza, bo mimo, że znamy kogoś z widzenia, nie oznacza to, że mamy z nim dobre relacje. A to właśnie na tym często opiera się sukces firmy – pracownicy, którzy czują się dobrze w swoim towarzystwie i potrafią się dogadać, będą efektywniej wykonywać wspólne zadania.

 

Szef to też człowiek 

Budowanie pozytywnych relacji i lepsze poznanie się, działa także między wysokimi i niższymi szczeblami firmy. Impreza integracyjna to idealna okazja dla kadry kierowniczej, aby pokazać się z innej strony – zamiast być przełożonymi, stają się częścią grupy. Podczas takich eventów nie ma atmosfery rywalizacji i presji, która często towarzyszy niektórym podczas dnia pracy. Dzięki temu, managerowie mogą stworzyć zupełnie nową relację z pracownikami, pokazując tym samym, że rozumieją ich potrzeby i troszczą się o to, aby dobrze czuli się w firmie.  

 

Praca w grupie będzie łatwiejsza

Z tym wszystkim wiąże się najważniejszy punkt, czyli poprawienie wydajności i zaangażowania pracowników podczas pracy. Jak już wspomnieliśmy, szczęśliwy pracownik, to najlepszy pracownik i o tym należy zawsze pamiętać. Po kilku godzinach integracji, przeprowadzonej w przyjaznej i luźnej atmosferze, na pewno wrócą do biura z nową energią i z większą przyjemnością – w końcu od teraz czują się też lepiej w towarzystwie współpracowników. Dodatkowo, praca w zespole nie będzie już dla nich koniecznością, a miłą okazją, żeby dokończyć rozpoczęte na imprezie tematy i wspólnie wykonać zlecone zadanie.

 

Odkryj w pracownikach nowe możliwości

Pamiętaj, że impreza integracyjna to także świetny sposób na poprawienie umiejętności pracowników i przekazanie im nowej wiedzy. Wszystko zależy od tego, jaką formę wybierzesz. Najlepszą metodą jest organizacja wyjazdu integracyjnego dla firmy przez partnera, np. TRCO. Wybranie tego sposobu daje wiele możliwości, bo dodatkowo możesz zaproponować swoim pracownikom rozwijające zajęcia. Wybierz miasto, które słynie z pięknych zabytków i ciekawej historii, aby mogli dowiedzieć się czegoś nowego i zobaczyć nieznane dla nich miejsce. Jeżeli z kolei zależy Ci na zabawach grupowych, wybierz miejsce w których organizowane są atrakcje zespołowe, takie jak paintball czy sporty wodne – nic tak nie pomaga się zintegrować się, jak wspólny cel do wykonania, a często też nagroda. Może się okazać, że w wielu uczestnikach obudzą się umiejętności, o których wcześniej sami nie mieli pojęcia. Mistrz organizacji i logicznego myślenia, a może nowy dowódca grupy, ratujący ją z podbramkowej sytuacji? Każdą umiejętność można wykorzystać do późniejszej realizacji zadań w firmie.

 

Impreza integracyjna jest łatwa do organizacji?

Jak widzisz, tego typu wyjazdy to coś, w co warto inwestować. Żeby jednak były one wyjątkowe i godne zapamiętania, powinieneś powierzyć ich organizację tym, przed którymi imprezy integracyjne nie mają tajemnic. Nasi doradcy opowiedzą Ci, jak będzie wyglądać wyjazd przygotowany dla Twojej firmy, na co warto zwrócić uwagę i jak się przygotować. Skontaktuj się nami, abyśmy mogli zapewnić Ci niezapomniane wrażenia.

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt