5 sposobów na bezpieczny wyjazd firmowy w czasie pandemii COVID-19

Odpowiednia mobilizacja pracowników w czasie pandemii to ogromne wyzwanie dla każdego lidera. Oddelegowanie na home office ujawniło, jak dużą rolę w naszym życiu zawodowym odgrywają relacje interpersonalne. Badania pokazują, że coraz więcej osób deklaruje chęć spotkania się ze współpracownikami. Dlatego szczególnie dziś wyjazd incentive może być ogromnym motywatorem dla naszych pracowników czy kontrahentów. Choć COVID-19 narzuca duże ograniczenia, to nadal możliwy jest do zrealizowania fenomenalny wyjazd firmowy. Oto 5 sposobów, dzięki którym zorganizujesz wyśmienity, ale jednocześnie bezpieczny, wyjazd incentive.

#1 Wybierz bezpieczną destynacje blisko natury oraz postaw na aktywności na świeżym powietrzu

Bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze, szczególnie w trakcie wyjazdu incentive w czasie pandemii COVID-19. W końcu chcemy, aby wszyscy uczestnicy wynieśli z wyjazdu jak najlepsze wspomnienia i nie musieli martwić się ryzykiem zachorowania. Dlatego w czasie pandemii warto wybierać destynacje, które nie są celem podróży masowej turystyki. Zatłoczone plaże, popularne kurorty i duże metropolie można odłożyć na czas ustabilizowania się sytuacji z COVID-19, co zapewne niedługo nastąpi. Warto pamiętać, że mniej popularne kierunki podróży również mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć i olśniewających wrażeń. Być może nawet jeszcze bardziej imponujących, bo nieznanych większemu gronu podróżnych. W okresie pandemii polecamy spokojne destynacje usytuowane blisko natury, gdzie główne aktywności będzie można zorganizować na świeżym powietrzu. W programach Travel Consulting oferujemy atrakcje takie jak spływy kajakami, rejsy, trekkingi, wyprawy quadami. Aktywność fizyczna pozwoli na wyzwolenie pokładów endorfiny, a przebywanie na świeżym powietrzu rozjaśni umysły, co z całą pewnością zostanie docenione przez osoby, które na co dzień pracują umysłowo.

Co do miejsc noclegowych w TRCO polecamy, o ile jest taka możliwość, hotele butikowe na wyłączność grupy. Natomiast miejsca na posiłki również dobieramy w taki sposób, aby goście nie mieli styczności z postronnymi osobami, a jednocześnie stanowiły niezwykłą atrakcję, np.: winnice, gaje oliwne, farmy.

Ponadto w Travel Consulting, wybierając destynację dla wyjazdu incentive, zwracamy uwagę na częstotliwość wystąpienia przypadków zakażeń koronawirusem. Oczywiście, kierujemy naszych kontrahentów do miejsc, gdzie takich przypadków jest jak najmniej. Najlepiej sprawdzają się tereny słabo zamieszkałe, ale z jednocześnie rozwiniętą służbą zdrowia i dobrą komunikacją do placówek medycznych.

#2 Zachowaj dyscyplinę i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa

Ogromne znaczenie ma zachowanie odpowiednich procedur epidemiologicznych. W Travel Consulting od naszej kadry oraz kontrahentów wymagamy najwyższych standardów przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Członkowie naszego zespołu, instruktorzy oraz animatorzy wykonują obowiązkowe testy oraz poddawani są kontroli temperatury. Organizując wyjazd, zawsze sami sprawdzamy każdą lokację. Naszą praktyką jest wysyłanie na każdy wyjazd dwóch koordynatorów. Jeden z nich czuwa nad bezpieczeństwem grupy, drugi dokonuje inspekcji kolejnego miejsca przed przyjazdem gości. Dzięki temu zapewniamy stałą opiekę uczestnikom wyjazdu i mamy kontrolę nad ryzykiem epidemiologicznym.

Niezbędnym elementem udanego wyjazdu incentive jest również dostosowanie się do aktualnych obostrzeń uczestników wycieczki. Niezmiennie: Dystans, dezynfekcja, maseczki – to trzy słowa kluczowe, które na co dzień minimalizują ryzyko zachorowania na koronawirusa. Zachowanie dystansu społecznego, czyli wyjazd w mniejszej grupie, ochroni uczestników przed potencjalnym transferem COVID-19. W każdym miejscu, w którym przebywa grupa incentive, zapewniamy środki dezynfekcji. Natomiast zapewnienie uczestnikom maseczek np. z logo firmy będzie miłą niespodzianką i pozwoli uczestnikom na symboliczne poczucie przynależności do zespołu.

#3 Zapewnij odpowiednie przygotowanie wszystkim uczestnikom

Aby zagwarantować udany wyjazd wszystkim uczestnikom wyjazdu incentive, należy upewnić się, co do sytuacji w kraju wyjazdowym oraz zapoznać się z wymaganymi tam procedurami. W Travel Consulting podczas organizacji wyjazdu zawsze raportujemy o sytuacji epidemiologicznej w danej destynacji. Ponadto szczegółowo informujemy odnośnie zasad wjazdu, jakie dokumenty i badania są wymagane, kiedy należy je wykonać i jak przedstawić. Pomagamy zorganizować badania dla grupy incentive przed wyjazdem. Cały plan wyjazdu, łącznie z wymaganymi procedurami przygotowującymi do podróży, dostępny jest dla uczestników w specjalnie dedykowanej aplikacji wyjazdowej. Dzięki temu wszyscy członkowie podróży są doskonale poinformowani, a także czują się pewnie oraz bezpiecznie na każdym etapie wyjazdu.

#4 Wybierz bezpieczny transport

W czasie pandemii warto wybrać te destynacje, który są łatwo dostępne i nie wymagają lotów transferowych. Koordynatorzy Travel Consulting na lotnisku sprawdzają uczestnikom temperaturę oraz zapewniają niezbędne zestawy higieniczne: płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki. Monitorujemy temperaturę gościom incentive przez cały czas trwania wyjazdu, a dodatkowe środki dezynfekujące dostępne są na każdym etapie realizacji programu. Transport autokarem zawsze odbywa się dokładnie zdezynfekowanym pojazdem.

#5 Dmuchaj na zimne – ubezpiecz koszty leczenia i kwarantanny

Choć ryzyko zakażenia podczas świetnie zorganizowanego wyjazdu jest relatywnie niskie, to warto być przygotowanym na najgorsze, czyli zachorowanie na COVID-19 uczestnika wyjazdu. Należy powiedzieć to wprost – pomimo zachowania najwyższych standardów sanitarnych, przestrzegania wszystkich zasad, które minimalizują ryzyko zakażenia, to nadal w najbliższym czasie możliwość zachorowania na koronawirusa nie będzie wykluczona. Dlatego niezbędnym elementem każdego firmowego wyjazdu to ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia oraz kwarantanny na wyjeździe. Obecnie na rynku są ubezpieczenia, które swoją ochroną pokrywają ryzyka związane z COVID-19, przy czym nie ma znaczenia, kiedy doszło do zakażenia – pokrywane są koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży. Warto wykupić polisę, która poza pokryciem kosztów leczenia, zabezpieczy również koszty pobytu w szpitalu czy zakupu leków. Niektórzy ubezpieczyciele gwarantują również opłacenie zakwaterowania i wyżywienia w razie obowiązkowej izolacji po pozytywnym wyniku testu. Zabezpieczyć można również koszty wykonania testu czy powrót do kraju po chorobie.

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt