MAGICZNE PODLASIE

ZAUROCZYMY CIĘ PODLASIEM W 5 DNI

Stworzyliśmy wyjazd dla tych, którzy kochają się zachwycać.

Obejrzyj

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie – koniecznie z włączonym dźwiękiem. Filmik nagraliśmy przede wszystkim aby pokazać ludzi, których poznasz podczas tego wyjazdu.

CZYM JEST NASZ URLOP?

Ty przyjeżdżasz, a my sprawiamy, że fantstycznie spędzasz czas.
Zapewniamy , sprawdzone atrakcje, poznajemy Cię z najbardziej ciekawymi i pełnymi pasji ludźmi Podlasia, dbamy o dobrą kuchnię, wozimy Cię lub przywozimy do Ciebie. Nie musisz nic robić, możesz jedynie się zachwycać.

Urlop na Podlasiu

DZIEŃ 1

Wyjazdy w Polsce

WPROWADZENIE W PODLASIE

Przyjazd do Hotelu Żubrówka w Białowieży. Powitamy Cię na miejscu.

Pod wieczór pojedziemy wozami i bryczkami na Polanę Żubra, na kolację z ogniskiem. Odwiedzi nas tam “Dziad Borowy”.

Odwiedzi nas tam “Dziad Borowy”. Będzie to wieczór pełen historii o pradawnych Słowianach, kręgach mocy i wiedźmach. Wszystkie te opowieści jak na Podlasie przystało, odbędą się przy Duchu Puszczy i winie z podlaskiej winnicy.

DZIEŃ 2

Wyjazdy w Polsce

ZIOŁA

Po śniadaniu pojedziemy do Ziołowego Zakątka – zielarskiego raju, gdzie czekają na Ciebie dwa warsztaty: stworzysz własną ziołową nalewkę, której działanie będzie zależne od dobranych składników oraz dobierzesz kompozycję ziołowej herbaty. Wszystko pod okiem ekspertki od ziół. Zapoznamy się z rosnącymi tu ziołami, obejrzymy stare, zabytkowe, drewniane chaty przeniesione  z okolicznych wsi oraz zobaczymy żyjący na miejscu inwentarz, którego jest tu ponad 500 sztuk.

Następnie czeka Cię lunch pełen ziół: spróbujesz zupę pokrzywową, mix pierogów: z pokrzywą oraz ruskich obsypanych czosnkiem ziołowym, popijając ich własnym rzemieślniczym piwem: pokrzywowym, żołędziowym lub z mniszka lekarskiego. 

Po wizycie w Ziołowym Zakątku powrót do hotelu i popołudnie poświęcone na relaks i własne aktywności. Wieczorem kolacja w hotelu Żubrówka.

DZIEŃ 3

Wyjazdy w Polsce

TATARZY, PUSTELNIK I
KRAINA OTWARTYCH OKIENNIC

Po śniadaniu pojedziemy do Kruszynian, znanych od ponad 300 lat z kultury tatarskiej. Zwiedzimy Centrum Edukacji
i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w którym dowiesz się nieco o historii Tatarów w Polsce. Następnie udamy się na mizar (arabski cmentarz) oraz zobaczymy 300-letni meczet. W ten świat wprowadzi nas przewodnik Dżamil.  Lunch zjemy w słynnej z powodu wizyt wielu znakomitych gości, w tym brytyjskiego księcia Karola – Tatarskiej Jurcie.

Następnie pojedziemy do Odrynek, aby odwiedzić skit, czyli prawosławną pustelnię. Założył ją ojciec Gabriel, zakonnik, który popadł w niełaskę hierarchów, w następstwie czego z mieszkańcami wsi wybudował cerkiew. W podzięce leczył ich ziołami, aż do swojej śmierci. Rezydujący tu zakonnik przybliży Ci tą oraz inne historie. Później ruszymy do niezwykle klimatycznej Krainy Otwartych Okiennic – zespołu trzech wsi: Soce, Puchły i Trześcianka, słynących z dobrze zachowanej architektury drewnianej, bogatej w ornamentykę z widocznymi wschodnimi wpływami.
Na kolację wrócimy do hotelu w Białowieży.

DZIEŃ 4

Wyjazdy w Polsce

SEKRETY PUSZCZY

Po wczesnym śniadaniu wraz z Dziadem Borowym udamy się do Puszczy Białowieskiej. Przewodnik opowie o ekologii , zapozna nas z jadalnym runem leśnym i nauczy jakie zioła, kwiaty i liście mogą wzbogacić nasze potrawy, będziemy próbowali niektórych z nich.
Następnie udamy się do  Rezerwatu Pokazowego Żubra, aby zobaczyć Króla Puszczy. 
W restauracji Babushka, lokalu o rustykalnym wystroju, będącym mieszanką stylu podlaskiego i rosyjskiego, zjemy regionalny lunch.
Wieczorem czeka na Ciebie kolejna super atrakcja, dostępna tylko nielicznym. Pojedziemy na stację Białowieża Towarowa, dawnego dworca z czasow carskich, wybudowanego na potrzeby Mikołaja II. Po zwiedzaniu pięknie odrestaurowanego obiektu, udamy się do salonki produkcji Porsche z 1936. Pociąg ruszy, a my będziemy rozkoszować się kolacją oraz podziwiać piękno okolic Puszczy Białowieskiej. 

DZIEŃ 5

Wyjazdy w Polsce

ZAKOŃCZENIE WYJAZDU

Po śniadaniu udamy się na spacer do Parku Pałacowego, przynależącego do znajdującego się tu niegdyś Pałacu Carskiego. Blisko Parku znajduje się również cerkiew św. Mikołaja, zabytek który również odwiedzimy. Znajduje się tam jedyny w Polsce ikonostas z chińskiej porcelany.
Na tym zakończymy wyjazd “Magiczne Podlasie”.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w hotelu Żubrówka w preferencyjnych cenach.

Pobierz pełny Program

Trochę czytania, ale warto.

Cena zawiera:

*420 PLN dopłata od osoby do jedynki.

Maksymalna ilość osób w grupie: 24

Autokar 52 osobowy (codziennie dezynfekowany) . Zachowane bezpieczne odstępy – dwa siedzenia na uczestnika.

Jesteśmy licencjonowanym organizatorem podróży z ważną gwarancją ubezpieczeniową na 1 078 000 PLN.

Program na zamówienie

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt