KASZËBSCZI DOŚWIADCZENIE

URLOP PEŁEN DOBRYCH ATRAKCJI

Stworzyliśmy wyjazd dla tych, którzy kochają się zachwycać.

Obejrzyj

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie – koniecznie z włączonym dźwiękiem. Filmik nagraliśmy przede wszystkim aby pokazać ludzi, których poznasz podczas tego wyjazdu.

CZYM JEST NASZ URLOP?

Ty przyjeżdżasz, a my sprawiamy, że fantastycznie spędzasz czas.
Zapewniamy fajne, sprawdzone atrakcje, poznajemy Cię z najbardziej ciekawymi i pełnymi pasji ludźmi Kaszub, dbamy o dobrą kuchnię, wozimy Cię lub przywozimy do Ciebie. Nie musisz nic robić, możesz jedynie się zachwycać.

Kaszuby na urlop

DZIEŃ 1

0100101010-removebg-preview

WPROWADZENIE W KASZUBY

Czekamy na Was w  Wichrowych Wzgórzach w Chmielnie. Po zakwaterowaniu możesz korzystać z infrastruktury hotelu : kajaków, rowerków, pływania w basenie, czy jeziorze. Polecamy spacer po okolicy. Wieczorem zapraszamy na pełną wrażeń, powitalną kolację grillową nad jeziorem wraz z ogniskiem.

Wieczór Państwu umili przewodnik kaszubski opowiadając o regionie i zamieszkującej go mniejszości. Nauczy też podstaw języka kaszubskiego, poznasz słowa i zwroty, a jeśli zechcesz to i alfabetu. Do biesiady ogniskowej będzie nam przygrywał zespół ludowy, który zagra oraz zaśpiewa regionalne przyśpiewki. Wieczór integrujący jest bez limitu czasowego.

DZIEŃ 2

0100101010-removebg-preview

SER I PIWO

Po śniadaniu odwiedzimy gospodarstwo Kaszubska Koza, gdzie poznamy Cię z Panem Kozą, czyli Tomkiem, który wytwarza najlepsze kozie sery w Polsce. Spróbujesz takich specjałów  serowych jak piwosz, czy pijana koza. Skosztujesz drinka na bazie koziego mleka i nalewek. Wielką atrakcją tego miejsca są  przyjazne i szczęśliwe kozy biegające po gospodarstwie. 
Następnie przejedziemy do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie przewodnik, pokaże typowe, kaszubskie zbudowania oraz opowie o ich historii. Obiad zjemy w kultowym barze “Drewutnia”, gdzie Ewa serwuje jedzenie, które zapamiętasz na długo. Po lunchu powrót do hotelu.

Wieczorem pokażemy Ci  majątek ziemski z 1408 r. Znajduje się tu hotel i restauracja Spichrz oraz browar Lubrow – jedno z najlepszych piw rzemieślniczych w Polsce. Na początku spotkanie z piwowarem, który opowie o produkcji piwa, wytwarzanych tu gatunkach, aby po kolei próbować każdy z nich, dowiadując się jak je stworzono. Po degustacji udamy się na kolację, gdzie spróbujesz lokalnych dań : czerniny, placków z gęsiną, piwnych lodów.
Po kolacji powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

0100101010-removebg-preview

MISTRZOSTWO OD POKOLEŃ

Dzień zaczniemy od atrakcji na terenie hotelowym – poznasz tajniki garncarstwa od najlepszych. Pod okiem jednego z braci Necel, którego ród zajmuje się ceramiką od 10 pokoleń – stworzysz z gliny swoje własne naczynie. 
Po warsztatach przejedziemy w okolice Wierzycy, a po krótkim spacerze dotrzemy na najwyższe wzniesienie Kaszub oraz wejdziemy na znajdującą się tam wieżę widokową, skąd rozpościerają się widoki na pola rzepaku, lasy i jeziora.
Po tej krótkiej wyprawie wrócimy do hotelu na lunch i odpoczynek.
 
Na kolację pojedziemy do położonej nad kartuskim Jeziorem Karczemne, restauracji Złota Jesień, gdzie oczywiście zjemy typowe, kaszubskie dania. 

DZIEŃ 4

0100101010-removebg-preview

RADUNIA KAJAKIEM

Po śniadaniu zaczniemy aktywny sportowo dzień, udamy się na spływ kajakowy. Pokonamy odcinek rzeki Raduni pomiędzy Ostrzycami, a Kiełpinem. Cały spływ będzie zabezpieczać dwóch ratowników, którzy będą “otwierać” i “zamykać” grupę.

Po kilku godzinach dotrzemy do stanicy, gdzie będzie czekać na nas ognisko m.in. z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Po lunchu wrócimy do hotelu.
Wieczorem udamy się do pobliskiej restauracji Modra Sobótka na kolację z danami regionalnymi. Restauracja zwyciężała w konkursach na lokalną kuchnię kaszubską. 

DZIEŃ 5

0100101010-removebg-preview

KASZUBSKI DESIGN

Poranek, aż do lunchu czas dla Ciebie. Później  zapraszamy  na warsztaty z designu Kaszubskiego. Lokalna artystka Angelika Szufler z pracowni “Farwa”, opowie o kaszubskim wzornictwie, pokaże swoje prace oraz poprowadzi zajęcia z malowania drewnianych pudełek w kaszubskie wzory. To będzie kolejny po garncarstwie relaksujący warsztat, który dodatkowo rozwija kreatywność. Zostanie Ci po nim piękna, własnoręcznie stworzona pamiątka,

Pod wieczór odwiedzimy Stary Browar w Kościerzynie, gdzie z małymi przerwami, wytwarza się piwo od połowy XIX w. Poznasz historię tego browaru od niemożliwej do podrobienia Pani Eli, która urodziła, wychowała się w cieniu tego browaru.

Po pozostających w pamięci, niezwykle barwnych opowieściach o browarze Pani Eli i degustacji lokalnych piw, zjemy regionalną kolację. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 6

0100101010-removebg-preview

ZAKOŃCZENIE WYJAZDU

Po śniadaniu, aż do południa będziesz mieć czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej, kajaków, rowerów wodnych, spacery, zakup pamiątek, albo po prostu błogi relaks. Wykwaterowaniem w samo południe, zakończymy nasz wyjazd „Kaszëbsczi Doświadczenie”.
 
 
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w hotelu Wichrowe Wzgórza w preferencyjnych cenach.

Pobierz pełny Program

Trochę czytania, ale warto.

Cena zawiera:

*890 PLN dopłata od osoby do jedynki.

Maksymalna ilość osób w grupie: 24

Autokar będzie codziennie  dezynfekowany.

Jesteśmy licencjonowanym organizatorem podróży z ważną gwarancją ubezpieczeniową na 1 078 000 PLN.

Propozycja na zamówienie

SKONTAKTUJ SIĘ

Travel Consulting Sp. z o.o.
ul. Zwycięzców 42
03-938 Warszawa
+48 22 672 56 60

Wpis do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1823

Michał Supieta TRCO

Michał Supieta

Incentive Manager
+48 722 236 197

TRCO

Zdecydowany na super urlop na Kaszubach? A może masz dodatkowe pytania?

Napisz, potwierdzimy dostępność lub odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt